Polish Fashion Okulary,Solano oprawki Czy dobór idealnych oprawek do okularów jest możliwy?

Czy dobór idealnych oprawek do okularów jest możliwy?

Dobór oprawek do okularów to istotna kwestia dla wielu z nas, szczególnie jeśli będą noszone codziennie lub niemal każdego dnia. Jednak nawet w przypadku kiedy nie planujemy ich częstego użytkowania, a towarzyszyć nam będą wyłącznie podczas czytania książek czy korzystania z komputera nadal ważne jest by czuć się w nich dobrze i komfortowo. Artykuł ten może służyć pomocą w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: Na co zwracać uwagę i gdzie szukać odpowiednich oprawek? Oto kilka elementów, o których warto pamiętać: wymiary, jakość, kolorystyka, kształt.

Właściwie dopasowane wymiary

Niezależnie od tego czy poszukujesz swoich pierwszych oprawek korekcyjnych czy wymieniasz dotychczasowe oprawki na nowe liczy się ich właściwe dopasowanie. Prawdopodobnie nie chcesz żeby spadały z nosa, uciskały, odstawały lub przysparzały innych problemów w trakcie noszenia. Dlatego ważne są wymiary. Okulary mogą mieć różną szerokość mostka, długość zauszników, szerokość szkła, wysokość oprawki, szerokość oprawki. Najlepiej wybrać się do okulisty, salonu optycznego, aby sprawdzić, które rozmiary będą najodpowiedniejsze. Podczas mierzenia można zyskać pewność, że dane oprawki będą wygodne. Dodatkowo jeśli aktualnie nosisz okulary szerokość szkła często można sprawdzić po wewnętrznej stronie zausznika.

Jeśli chcemy, aby oprawki służyły nam jak najdłużej warto zwrócić uwagę na ich wykonanie i jakość

Postaw na jakość

Jeśli chcemy, aby oprawki służyły nam jak najdłużej warto zwrócić uwagę na ich wykonanie i jakość. Nie bez znaczenia jest to skąd kupujemy oprawki i jak firma je produkuje. Oczywiście możemy kupić pierwsze z brzegu okulary w przypadkowych sklepie, jednak istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że nie będą miały zbyt wiele wspólnego z idealnymi oprawkami. Dobre jakościowo markowe oprawki oferuje firma Solano. Warto zapoznać się z ich ofertą. Solano oprawki – iOkulary charakteryzują się profesjonalnym wykonaniem, odpornością i dbałością o szczegóły. Przy czym nie rezygnują z różnorodnych, estetycznych i modnych kolorów oraz kształtów. Co oznacza, że wybierając Solano oprawki możemy skupić się zarówno na odpowiedniej jakości, kolorystyce, kształcie, a także wymiarach – czyli elementach, które sprzyjają dobraniu idealnych oprawek. A jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać idealny stan wybranych okularów nie zapomnijmy o ich odpowiednim przechowywaniu, aby zapobiec przypadkowemu zniszczeniu i osadzaniu kurzu. Etui na okulary może być przydatnym dodatkiem.

Dobór kolorystyki


Pomyśl w jakich kolorach czujesz się najlepiej, w których chodzisz najczęściej. Odpowiedz sobie na pytania dotyczące preferencji kolorystycznych. Zastanów się która z tych opcji bardziej do Ciebie przemawia:

  • jednokolorowe czy wielokolorowe,
  • bez wzorów czy we wzory,
  • delikatne, stonowane czy wyraziste, jaskrawe, neonowe,
  • błyszczące czy matowe.

Być może odpowiedzi ułatwią dopasowania do indywidualnego stylu. Chociaż i tak kluczowe będzie mierzenie, aby zobaczyć jak oprawki komponują się z resztą twarzy.

Dobór kształtu

W zależności od wielkości i kształtu twarzy różne modele oprawek będą prezentować się inaczej. Także mnogość kształtów i wielkości oprawek, chociaż jest zaletą, może początkowo sprawiać trudności w wyborze. Jednak należy zwrócić uwagę, że tak naprawdę odpowiedni kształt to ten, w którym czujemy się dobrze. W związku z tym nie bój się mierzyć! Na pewno znajdzie się kształt, który będzie współgrał z Twoim wyglądem i stylem. Dobór idealnych oprawek może być dla niektórych trudny, ale jest możliwy. Zwłaszcza jeśli przez idealne oprawki rozumiemy takie, w których czujemy się dobrze, pasują do naszego stylu i są wygodne.

Powiązane posty