Polish Fashion Okulary Solano Plusy posiadania wysokiej jakości oprawek korekcyjnych

Plusy posiadania wysokiej jakości oprawek korekcyjnych

Mając jakąś wadę wzroku jesteśmy zmuszeni, aby nosić wtedy okulary lub zakładać soczewki. Bardzo ważny jest wygląd okularów, ponieważ poznając nowych ludzi zawsze każdy zwraca szczególną uwagę na twarz, ale również oczy, ponieważ one potrafią dużo powiedzieć. Część osób uwielbia także chodzić w okularach, gdy nie ma żadnej wady wzroku, ponieważ po prostu się w nich dobrze czuje oraz wygląda. Kształt oprawek, które są modne cały czas zmienia się, ale warto ten aspekt dokładnie przemyśleć, gdy je sobie wybieramy.

Jak dobrać odpowiedni kształt oprawek okularów dla siebie?

Istnieje kilka zasad, których trzeba się trzymać, gdy dla siebie wybieramy odpowiednie oprawki

Istnieje kilka zasad, których trzeba się trzymać, gdy dla siebie wybieramy odpowiednie oprawki. Przede wszystkim powinny one mieć inny kształt niż nasza głowa. Dlatego osoby, które mają prostokątną twarz będą w wielu przypadkach niekorzystnie wyglądały w okularach z prostokątnymi oprawkami. Dla tej grupy osób lepszym rozwiązaniem będzie kupno oprawek owalnych lub okrągłych, które mogą trochę wystawać poza obrys naszej twarzy. Można mając taką twarz zakupić również tak zwane oprawki pilotki, ponieważ świetnie dopasowują się do pociągłej buzi. Do osób z owalną twarzą będą pasowały okulary prostokątne, które będą mieć wyraziste i ostre linie szkieł. W przypadku kwadratowej twarzy dobrym pomysłem jest przymierzanie oprawek, które będą lekko zaokrąglone. Można także w takim przypadku zdecydować się na oprawki przypominające kocie oczy, przez co dobrze podkreślimy swoje rysy twarzy.  Jednak ten aspekt należy brać pod uwagę, ale one powinny nam się podobać. Okulary Solano – iOkulary mają bardzo różne kształty oprawek, dlatego korzystając z rzeczy z tej firmy na pewno sobie wybierzemy jakieś ciekawe oprawki, które będą nam się dobrze nosić.

Z jakiego materiału najlepiej kupić oprawki korekcyjne?

Najczęściej osoby noszące okulary decydują się na oprawki metalowe lub plastikowe

Najczęściej osoby noszące okulary decydują się na oprawki metalowe lub plastikowe. Do oprawek metalowych należą te wszystkie, które są wykonane z tworzyw sztucznych. Raczej zwykły plastik nie jest do końca dobrym materiałem na oprawki, ponieważ mogą być one wtedy dość szybko zniszczone oraz mogą na nich powstać jakieś wgniecenia. Najczęstszym materiałem tego typu okularów jest acetat, czyli octan celulozy. Zaletą tego związku chemicznego jest to, że kiedy oprawki są z niego stworzone to są one hipoalergiczne, ale także przy tym bardzo wytrzymałe oraz bardzo lekkie. Dość popularnym tworzywem wykorzystywanym do produkcji tego typu rzeczy jest TR-90. To jest materiał podobny do nylonu, który jest bardzo przyjemny w dotyku i przyjemnie jest nam, gdy on dotyka naszej skóry. Te tworzywo sztuczne jest bardzo wytrzymałe oraz lekkie, ale bardziej elastyczne niż acetat, przez co z niego dość często są wykonane oprawki dziecięce. Bardzo popularne jest również tworzenie oprawek metalowych, które są bardzo wytrzymałe i mogą nam posłużyć przez lata, co jest bardzo ważne, gdy okulary nosimy na co dzień. Można wybrać oprawki z tytanu, które są najtrwalsze, ale również nie ma na nich po czasie żadnych oznak rdzewienia. Także nie będą one uczulać, ale również są dość lekkie. Dodatkowo są dość sztywne, dzięki czemu powinny dobrze trzymać się, gdy je założymy. Nieraz można spotkać także oprawki ze stali nierdzewnej, ale one nie są już tak wytrzymałe. Ten materiał dobrze sprawdza się do produkcji bardziej cienkich oprawek. W ostatnich latach niektórzy decydują się na kupowanie oprawek do okularów korekcyjnych wykonanych z drewna, bambusu, czy jakiś metali szlachetnych, ale jednak te materiały bardzo ciężko spotkać w salonach optycznych.

Powiązane posty