Polish Fashion Okulary,Okulary Armani damskie Dlaczego dobranie odpowiedniego rozmiaru jest ważne?

Dlaczego dobranie odpowiedniego rozmiaru jest ważne?

Zazwyczaj kupujący skupiają się na tym, czy okulary ogólnie nie są za duże, zapominając o poszczególnych parametrach: szerokości soczewki, noska itp. Są co najmniej dwa główne parametry, na które należy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni rozmiar okularów:

  • Szerokość / rozmiar soczewki. Jest to odległość od skroni do grzbietu nosa.
  • Mostek nosa / rozmiar mostka. Długość przegrody od jednej soczewki do drugiej.

Zazwyczaj kupujący skupiają się na tym, czy okulary ogólnie nie są za duże, zapominając o poszczególnych parametrach: szerokości soczewki, noska itp

Producenci mogą określić inne parametry, takie jak wysokość soczewki czy całkowita szerokość oprawki od ucha do ucha. Dane te pomagają przy zdalnym zakupie okularów, a także ułatwiają pracę optykom: znając parametry okularów, nie zaproponują klientom wielu różnych modeli, ale od razu skupią się na najlepszych opcjach.

Rozmiar oprawki jest wskazany na lewej skroni lub na grzbiecie nosa. Wielkość soczewki, wielkość mostka i długość zausznika zapisuje się w tej kolejności, za pomocą kropki lub kreski, czasem oddziela je inne znaki.

Rozmiar oprawy

Jeśli chcesz wybrać rozmiar okularów, ale z jakiegoś powodu Twój specjalista nie udzielił Ci konkretnych zaleceń dotyczących szerokości soczewki, ogólnego rozmiaru okularów itp., zmierz twarz, określając odległość między zausznikami

Jeśli chcesz wybrać rozmiar okularów, ale z jakiegoś powodu Twój specjalista nie udzielił Ci konkretnych zaleceń dotyczących szerokości soczewki, ogólnego rozmiaru okularów itp., zmierz twarz, określając odległość między zausznikami. Wirtualna linia, wzdłuż której będziesz mierzyć, musi przechodzić przez oczy. Aby dokładniej określić rozmiar okularów, użyj nie tylko linijki, ale także ołówków: przyłóż dwa ołówki do uszu i zmierz odległość między nimi.

Mała rekomendacja na przyszłość: parametry wskazane na zauszniku mogą z czasem ulec zużyciu. Aby następnym razem łatwiej było wybrać okulary Armani damskie, przepisz i zapisz te liczby. W ten sposób możesz dokładnie przechowywać informacje o wysokości i szerokości soczewki, odległości od zausznika do zausznika i innych ważnych wartościach oprawy, w której było to dla Ciebie wygodne.

Tabela rozmiarów zazwyczaj zawiera informacje o tym, jakie modele znajdują się w kolekcji danej marki. Innymi słowy, wskazuje jaki asortyment posiada dany producent, w zależności od kształtu okularów.

Tabela rozmiarów jest po prostu niezastąpiona, jeśli wybierzesz oprawkę przez Internet, ponieważ w tym przypadku po prostu nie da się przymierzyć lub jakoś określić rozmiaru okularów, całkowitej szerokości oprawki i innych parametrów.

Jak prawidłowo zmierzyć nos?

Jeśli chcesz dobrać rozmiar okularów zgodnie ze wszystkimi zasadami, to nie wystarczy zmierzyć tylko szerokość oprawki, musisz znać długość mostka. Zwykle wybiera go specjalista podczas diagnozy lub sam pacjent wybiera odpowiedni model empirycznie, ponieważ nie ma dokładnych zaleceń, jak określić rozmiar okularów, biorąc pod uwagę długość grzbietu nosa, bez specjalnego ekwipunek.

Powiązane posty