Polish Fashion Okulary,Oprawki Max Mara Czy oprawki o dużym rozmiarze to dobry pomysł?

Czy oprawki o dużym rozmiarze to dobry pomysł?

Okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne przestały już dawno być akcesorium, które chroniło oczy bądź też poprawiającym widzenie. Obecnie sama różnorodność oprawek, ich materiałów oraz kolorów, pozwala na dobranie danego modelu do swojego indywidualnego stylu. Najbardziej charakterystyczne są duże oraz wyraziste oprawki. Co jak co, ale przeciwsłoneczne okulary XXL zwracają uwagę i podkreślają nasz indywidualny styl, a do tego spełniają doskonale swoją korekcyjną lub przeciwsłoneczną funkcję. Jak dobierać takowe akcesoria oraz kiedy się sprawdzą najlepiej?

Dobór okularów

Okulary męskie i damskie w wersji XXL, dobierane powinny być przy pomocy optyka. Wersje, które wyglądają doskonale na modelkach w katalogach nie zawsze, oddają to, jak takowe oprawki się prezentują w rzeczywistości na twarzy. Przed zamówieniem koniecznie musimy przymierzyć modele podobne. Może się okazać bowiem, że pomimo tego, że okulary się nie podobają nam, to tak naprawdę w nich nie czujemy się najlepiej. Optyk ma doświadczenie i chętnie podzieli się nim. Czasami kilka wskazówek zmienia całkiem nasze myślenie. Musimy wiedzieć, że nie każdy model oprawki XXL będzie wyglądał dobrze przy korekcji danej wady, a także nie każde szkła można dopasować do oprawek XXL. Specjaliści w salonach optycznych pomogą nam dobrać właściwe oprawki.

Oprócz rodzaju wady wzroku oraz także jej pogłębienia, przy doborze oprawek warto wziąć pod uwagę zasady ogólne dotyczące doboru akcesoriów tego typu do kształtu twarzy oraz typu urody. Jak to w praktyce wygląda? Zależnie od kształtu naszej twarzy oprawki Max Mara mogą nam pomóc w wymodelowaniu delikatnym. Ogólna zasada mówi o tym, aby osoby z owalną twarzą wybierały okulary prostokątne, kwadratowe, natomiast osoby mają kwadratową twarz odwrotnie, a więc okulary okrągłe. Jeśli mamy swój ulubiony kształt oprawek, to poleca się, aby rozpocząć swoją przygodę z dużymi oraz przeskalowanymi oprawami od modelu, który jest powiększeniem jej okularów standardowych. W takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić od nowa do swojego wyglądu w okularach.

Gdy mamy dobrego optyka, to można powiedzieć, że już w połowie osiągnęliśmy sukces. Właśnie o to nam chodzi. Możemy jak najbardziej zainwestować w okulary, ale w zamian chcemy osiągnąć efekt wręcz idealny oraz zadowolenie. Do tego chcemy, aby okulary służyły nam przez wiele, wiele lat. Wówczas można to potraktować niczym inwestycję na lata. Nie jest nam szkoda wydawać większej kwoty, skoro otrzymuje się wysoką jakość.

Powiązane posty